Hantle polecane kobietom

Hantle dla kobiet

Hantle dla pań biorą z podstawy inne zastosowanie niż też dla klientów. Wzmacniają mięśnie w mniejszym stopniu, ale na końcu skutecznie, by pozwolić zachować smukłość i sprężystość ciała. Zarządzane są szczególnie kobietom, które noszą mało skuteczności w dłoniach natomiast wymagały zapobiec wiotczeniu skóry ramion. Ćwiczenia z hantlami są oraz ważne w profilaktyce osteoporozy – zwiększają nie tylko mięśnie, a same i kości. Zwiększona gęstość kości oznacza mniejszą tendencję na obrazy i złamania.

Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia z hantlami więc podobnie dobry pomoc na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wszelkiego ciała, bowiem tego modelu sport angażuje zazwyczaj kilka opcji mięśni razem i nakazuje je do większego kłopocie niż normalne ćwiczenia.

Już na zbycie publicznych istnieje wiele gatunków hantli dla pań. Dzielą się wagą, tworzywem, z jakiego pozostały skonstruowane, kolorami. Głównym kryterium przy zakupie jest również charakter ćwiczeń, które zamierzamy składać z dopłatą hantli.
Rodzaje hantli dla osób

Rodzaje hantli

Ze motywu na podłoże, z jakiego wypełnione są hantle, wyróżniamy:

hantle neoprenowe – wnętrze hantli osiągnięte jest z żeliwa, natomiast neopren pokrywa ciężarek jedynie na zewnątrz. Syntetyczna powłoka sprawia, że dodatek jest łagodny w dotyku – nie jest ciężki i ostry, oczywiście gdy w sukcesie hantli z metalowym gryfem. Dobry neopren nie chłonie wilgoci, zatem istnieje szczuplejsze ryzyko, że ciężarek wyślizgnie nam się z ręki. Dodatkowo, w losu kiedy hantel spadnie nam na ziemię, tworzywo wytłumi dźwięk uderzenia i zamortyzuje upadek.

Dostępne wagi hantli neoprenowych to od 0,5 do 5 kg. Stoją w nowych tonach a mogą wynosić odmienne rozwiązania: okrągłe, trójkątne, kwadratowe. Ciekawe kształty zapobiegają toczeniu się ciężarków po odstawieniu.

hantle miękkie – pokryte na zewnątrz ciepłym w kontaktu materiałem PCV. Są przystępne jedynie z pewnym rodzajem rozwiązania, okrągłym, wtedy po odstawieniu hantel że chętnie się przesuwać. Normalnie ich wartość nie przekracza 2 kg. Niewielkie rozmiary sprawiają, że przyznają się dla twarzy z lokalnymi dłońmi, mających temat z praktycznym chwytaniem drugich rodzajów hantli.

hantle winylowe (inaczej: powlekane) – wnętrze stworzone jest z betonu, zaś na zewnątrz pokryte są warstwą winylu. Posiadają przeprowadzenia ze typowymi żłobieniami, które chronią toczeniu się ciężarka po ziemi. Dostępne wagi hantli winylowych więc z 1,5 do 5 kg. Są nieco liczniejsze niż hantle miękkie czy neoprenowe, dlatego nie są polecane paniom o delikatnych dłoniach. Wyzwalają w ciężkiej skali kolorystycznej.

hantle gumowe – użyta w nich guma ma robienie antypoślizgowe. Hantle rozkładają się na trzy typy:

całe pokryte gumową powłoką – są najdrobniejsze i ważą od 0,5 do 5 kg;
z pokrytymi gumą zakończeniami – są zarówno w cieńszych, kiedy również większych masach (nawet do 50 kg);
z gumowanymi talerzami – hantle te dedykowane są dla osób biegłych w ćwiczeniach siłowych. Waga talerzy waha się w skalach 7-37 kg.

hantle z uchwytem – potrafią żyć zapłacone neoprenem lub miękką gąbką. Posiadają dmuchany na rzep uchwyt, który dobrze potwierdza się przy ćwiczeniach aerobowych, ponieważ uniemożliwia wyślizgnięcie się dodatku z ręki. Tworzywo, z którego są wykonane stanowi natomiast dużą zaletę – łatwo chłonie wilgoć, przez co po pewnym czasie hantle mogą wyglądać na zabrudzone i brzydko pachnieć. Dostępne wagi obecne z 0,5 do 5 kg.

hantle bitumiczne – wiążą się z gryfu, zacisków i żelów. Talerze spowodowane są z wagi beż i zapłacone tworzywem sztucznym. Ważna je przyswajać w funkcje z spraw. Polecane raczej dla kobiet, jakie wybrały trening siłowy. Maksymalna dostępna miara to 10 kg.

hantle żeliwne – analogicznie jak bitumiczne, zbierają się z gryfu, zacisków i talerzy. Talerze przygotowane są z żeliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *